Jak otworzyć się na pieniądze czyli nie otrzymasz póki nie dasz….
May 9, 2018
Jak obudzić w sobie Boginię?
May 19, 2018
Show all

Czym jest KOBIECOŚĆ?

Kobiecość to nie to samo, co bycie kobietą. Niestety.

Kobiecość to bycie w kobiecej energii, to ucieleśnienie jej,  a że jako kobiety ( urodzone w kobiecym ciele) mamy w sobie także męską energię, to niby komplikuję sprawę. Ale czytaj dalej, wkrótce stanie się to bardziej jasne.

Masz w sobie kobiecą energię i męską energię. Cała twoja prawa strona ciała, to twoja męska część. Twoja lewa strona ciała, to Twoją kobieca część. Obie tworzą całość.

Kobieca energia, charakteryzuje się innymi jakościami niż męska.

Energia kobieca to czucie, bycie, emocjonalność, otwarcie, zaufanie, miękkość, płynność, intuicja, ciepło. To swego rodzaju zawartość obrazu, podczas, gdy męska energia to jego ramy. Kobieta bierze do środka.

Energia męska to logika, racjonalność, działanie, determinacja, parcie do przodu, kontrola, dominacja. Mężczyzna penetruje.

U kobiety kobiecej, tej z rozbudzoną kobiecością przeważa kobieca energia, a męska jest aktywna w mniejszym stopniu.

U kobiety męskiej (wiem, brzmi to dziwnie) jest więcej energii męskiej, jest ona bardzo aktywna, a z kolei kobieca energia jest zastygnięta.

Co taka męska kobieta robi ? kontroluje, chce dominować, zapędza się w dążeniu do osiągania, bierze wszystko na fakty, w nic nie wierzy, dopóki ktoś nie przedstawi jej danych czy dowodów. Taka kobieta wszystko bierze na głowę i analizuje, często nie ma dostępu do swojej wewnętrznej prawdy, bo jej ani nie ufa, ani nie chce jej tak naprawdę usłyszeć.

Co robi kobieta Kobieca? Jest zrelaksowana, ufa, umie się zatrzymać, szanuje swoje emocje, jest dla siebie dobra, mało tego, nie potrzebuje dowodów, ufa temu co czuje. I na pewno ma wysoką wartość siebie. Taka kobieta nie tłamsi, ani nie rywalizuje z mężczyznami, ale szanuje ich za to, że są inni.

W obecnej fali przebudzania i rozkwitu kobiecości chodzi właśnie o to, by uaktywnić tą stłamszoną i zapomnianą kobiecość. Dlaczego stłamszoną? Ponieważ większość kobiet wychowana była przez twarde, mocne kobiety, tam nie było miejsca ani na delikatność, ani na zaufanie mężczyźnie, bo często go nie było, fizycznie lub emocjonalnie.

W budzeniu kobiecości nie chodzi o to, by wejść w rolę tej słabej.

Możemy być silne, osiągać, być niezależne, ale w głębi duszy i tak tęsknimy za lekkością, delikatnością, lżejszym i płynniejszym życiem. Możemy to mieć jeśli rozbujamy i uaktywnimy naszą kobiecą energię, jeśli będziemy świadome tego, co w nas męskie a co kobiece, i ile tego jest aktywne w naszym życiu.

Podczas mojej 6 letniej pracy w temacie kobiecości, 3 latach prowadzenia kursów online oraz Wirtualnej Akademii Kobiecości, wiem, że transformacja jest możliwa. Bardzo często przychodzą do mnie kobiety niezależne, odnoszące sukcesy jednak z totalnie wyłączoną kobiecością.

Gdy popracują nad zmianą w zaledwie kilka tygodni zmieniają postrzeganie siebie. Kobiety te, zaczynają rozpoznawać  w sobie Boginię– coś, co wcześniej wydawało się im co najmniej dziwne.

Wtedy słyszą komplementy, że coś się w nich zmienia…że bije od nich inna energia.

Gdy słyszę od nich takie historie to w sercu czuję, że mam najwspanialszą pracę na świecie, pomagam kobietom zakwitnąć jak piękny kwiat. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozbudzić swoją kobiecość- zapraszam do III edycji Wirtualnej Akademii Kobiecości. Start 11 czerwca 2018!

Możesz poczytać także mój blog, a na moim kanale YouTube znajdziesz również dużo nagrań o kobiecości 🙂 

Z miłością,

Magdalena- Coach Kobiecej Mocy 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *