O czym zapominają polskie kobiety? 6 tipów na to jak rozbłysnąć w swojej kobiecości i magnetycznie przyciągać do siebie ludzi.
December 15, 2017
Moc „wewnętrznej pracy” nad sobą.
December 15, 2017
Show all

Naiwne postanowienia noworoczne, czyli jak planować by się udało?

Jeśli masz dość naiwnych postanowień, które rzadko mają pokrycie w tym co udaje nam się osiągnąć ten artykuł jest dla Ciebie.

Zaraz przyjdzie fala ambitnego ustalania sobie celów na 2018. Wszyscy będziemy podkręceni tym „nowym”. Jako osoba pracująca 1:1 z kobietami ( okazjonalnie z mężczyznami) od ponad 6 lat, obserwuje dlaczego niektórym się udaje osiągnąć to, co sobie zaplanowali, a innym nie. I wcale tu nie chodzi tylko i wyłącznie o „zepniecie pośladków” i zasuwanie do przodu.

Co zaobserwowałam, to często omijana i niezauważana potrzeba spójności wewnętrznej z naszymi celami. Łatwo nam się pokusić o ambitne cele, które pięknie brzmią. Biznes, nowe mieszkanie, to czy tamto. Nasze ego, bardzo, ale to bardzo lubi osiągać rzeczy, które dadzą nam uznanie, rozgłos, szacunek. Tylko, że czasem te nasze ambitne cele, nie są tym, czego pragnie nasza dusza i nasze wnętrze.

I wtedy zaczynają się schody. Bo cele, które dla naszej duszy będą obojętne, będzie nam ciężej zrealizować. A te, które odkryjemy, że są  „nasze” zawsze łatwiej i płynniej się osiąga. Mało tego, mam wrażenie po kilku latach pracy jako coach, że wręcz Wszechświat nam pomaga, właśnie te „nasze” cele realizować, podsyłając nam ludzi, sytuacje, okoliczności.

Więc, jak odkryć „nasze” cele i na bazie ich kreować postanowienia noworoczne?

Ważne, by były to cele, które są spójne  z naszymi pragnieniami i wartościami, nie tylko aspiracjami ego. Natura osiągnieć  z poziomu ego, jest taka, że daje nam poklask, ale uniesienie trwa bardzo krótko, natomiast cele z poziomu naszego wnętrza, naszej duszy, dają nam „wewnętrzne” spełnienie i karmią znacznie dłużej.

Od czego zacząć?

Od zadania sobie pytania: Czego pragnę?

Pragnienia

Tu może kryć się wszystko! Twoje serce może chcieć podróży, niekoniecznie nowego samochodu lub kolejnego mieszkania na kredyt. Twoje serce może chcieć pracy, która daje ci więcej czasu na życie, niekoniecznie pracy, która będzie Cię absorbować  7 dni w tygodniu, w zamian dając pieniądze, których ty nie masz czasu wydać. Może twoja dusza pragnie nauczyć się języka francuskiego i zrealizować marzenie przejechania Francji samochodem. A może tak naprawdę pragniesz pomagać innym, i z chęcią zmieniłabyś swój biznes na taki, który przyczynia się do zmiany w świecie? Gdy ja pracuje z kobietami, zawsze dosyć konkretnie grilluję temat tego, dlaczego chcą, tego co mówią, że  chcą. Często gdy kobiety zagłębią się w swoje cele, widzą ile tam w nich jest dla nich samych, a jak dużo jest dla innych, dla zrealizowania społecznych oczekiwań czy też tego „co trzeba”. W żaden sposób nie chcę cię tutaj odwlekać od twoich aspiracji, do zarabiania więcej, ale zapraszam Cię do kreowania nowych celów w oparciu o więcej autentycznego pragnienia w was samych. Naprawdę, łatwiej się osiąga cele, które są bliższe naszemu sercu. Jeśli potrzebujesz z tym pomocy, zawsze możesz dołączyć na mój webinar lub warsztat „Kobiecej Mapy Marzeń”.

Wartości

Jeśli nasze cele, nie będą spójne z naszymi wartościami, trudniej nam będzie je osiągać. Dlaczego? Ponieważ podświadomie nie będziemy chciały dążyć do czego, co nam nie pasuje. Każda z nas ma zestaw wartości odnośnie każdej dziedziny życia, pracy, związków intymnych, relacji przyjacielskich. Pewne z tych wartości są bezkompromisowe, i to do nas należy by je uszanować i za nimi stanąć.

Np. jeśli twoją wartością w pracy jest mocne poczucie indywidualności i potrzeby kreatywności, oznacza to,  że decydując się w kolejnym roku wyjść wyżej na szczeblu korporacyjnym, nie robisz sobie przysługi. Osiągniecie tego celu jest jak najbardziej możliwe, ale, nie będzie ci lekko i przyjemnie. Dla takiej osoby, pójście na swoje, za wolnością i kreatywnością, byłoby ruchem, który bardziej szanowałby własne wartości. Z kolej gdy ktoś ma silną wartość stabilizacji finansowe i przewidywalności, ta osoba, znacznie lepiej realizowałaby się pracując dla kogoś i mając gwarantowana wypłatę co miesiąc. Dla mnie typowych przykładem 9 lat temu było gdy pracując w angielskim city, w firmie która oferowała mi super możliwości ja strasznie się męczyłam. Dlaczego ? ponieważ nie szanowałam, wręcz działałam wbrew swojej wartości, którą było pomaganie innym. Gdy odeszłam z pracy i postanowiłam się realizować w tym co kocham, wszystko zaczęło płynąć.

Właściwy sposób myślenia aka MINDSET.

Często planując nowe cele nie sprawdzamy czy mamy „mentalne wyposażenie” do osiągniecia swojego celu. Np. Czasem trafia się osoba, która zaczyna swój biznes, słabo się on kręci, a w osobie pojawia się frustracja.

Po bliższej pracy odkrywamy, że osoba ta ma mnóstwo ograniczających przekonań typu: „ludzie nie zapłacą mi tyle za mój produkt”, „pieniądze są brudne”, „ludzie bogaci to…..”. I jako tu można odnieść sukces z takimi przekonaniami ? Nawet jeśli świadomie pragniemy sukcesu, to i tak będzie on od nas daleko.

Wiadomo, że nasza podświadomość, która jest bardzo mocna i tak naprawdę kreuje naszą codzienność, będzie darzyła do przyciśnięcia tego, co potwierdza jej przekonania o świecie. Więc jeśli chcesz schudnąć kolejny rok, a masz w sobie przekonanie, że zawsze będziesz pulchna, bo polecałabym zając się pracą nad zmianą przekonania, a potem dietą i siłownią. To samo jeśli chodzi o zarabianie i pieniądze. Trzeba otworzyć szafę zwaną podświadomością i porozglądać się tam, jeśli są w nas jakieś stare przekonania, wyrzucić je, w przeciwnym wypadku będą nas sabotować.

Jeśli potrzebujesz wsparcia z uwalnianiem przekonań z podświadomości, zapraszam do siebie, lub polecam poszukać specjalisty. Szkoda czasu na noszenie w nas, czegoś co może kiedyś nam służyło, ale już nie jest potrzebne.

Może teraz ustalanie celu wydaje się bardziej skomplikowane i pracochłonne, ale lepiej poświecić na to czas, i świadomie kreować swoją rzeczywistość, niż wymyślać naiwne cele a później złościć się pod koniec roku, że znów się nie udało.

Życzę Ci wspaniałego odkrywania tego co drzemie w Twojej duszy, byś z każdym dniem, tygodniem i miesiącem miała wrażenie, że realizujesz swój potencjał w oparciu o to co dla Ciebie prawdziwe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *