Mentalny detoks dla zawsze zajętej Kobiety.
March 28, 2017
Dlaczego nadmierna kontrola jest powiązana z zaniedbaniem pewnego aspektu naszego istnienia?
May 12, 2017
Show all

Odkryj Kobiecość w Umyśle, Duszy i Ciele

Kilka wskazówek dla Was na temat tego, jak budzić i odkrywać moc Świadomej Kobiecości na poziomie umysłu, ducha i ciała.

Umysł

Nasz umysł często przepełniony jest przekonaniami i mechanizmami, które prowokują w nas kontrolę, brak zaufania, nadmierne myślenie na temat tego co się może wydarzyć oraz wszelkie rodzaje delikatnie pojętej ‘’manipulacji’’ czyli wywierania wpływu na ludzi po to by osiągnąć dany efekt. Jednak te przekonania i mechanizmy kobiece wcale nie są.

Jak zacząć transformować swoją kobiecość na poziomie umysłu? Poprzez przyglądanie się swoim własnym myślom. Jakie one są?

Pozytywne ( wyrażające zaufanie i otwartość) czy negatywne ( wyrażające strach, potrzebę kontroli i stres)?. Gdy odkryjesz jakie myśli przeważają możesz zacząć je zmieniać poprzez ‘’poprawienie ich’’ za każdym razem gdy przyłapiesz się na tych negatywnych. Pamiętam jak kilka lat temu, gdy wychodziłam z depresji, walczyłam z natrętnymi, negatywnymi myślami i często chciałam się poddać bo drażniło mnie to, że one non stop powracają. Kiedy zaczęłam być dla siebie wyrozumiała zamiast krytykować się, że tak słabo mi idzie….powoli i nawet myśli zaczęły się zmieniać.

Myśli i przekonania są bardzo ważne, ponieważ to one prowadza nas do podobnych emocji, a co za tym idzie zachowania! Myśląc negatywnie, czujesz  się tak i zachowujesz.

Za każdym razem gdy pomyślisz o czymś co podszyte jest strachem- brakiem zaufania, negatywnym wydźwiękiem- pomyśl dokładnie na odwrót- coś pozytywnego.

Czyli jeśli myślisz: jestem do niczego, pomyśl: Jestem wystarczająco dobra. Jeśli myślisz że twój partner na pewno odejdzie, lub cię nie kocha- pomyśl: Kochamy się i wierze ze cokolwiek się wydarzy, będzie właściwe.

Praca nad myślami oraz przekonaniami jest bardzo ważne w odkrywaniu Mocy Świadomej Kobiecości ponieważ, za myślą idą emocje czyli energia!

Energia pozytywna, która otwiera, relaksuje nasze ciało lub ta negatywna, która zamyka i obniża energie naszego kobiecego ciała. A kobiecość to otwarcie, receptywność, czucie, świadomość emocji i otwarcie się na ich przepływ.

Dusza

Nasze życie to nie tylko materia ( ciało, zadbanie o fizyczne potrzeby) ale także duchowość.

Często dbamy i jedno, a zaniedbujemy drugie. Na przykład skupiamy się na zarabianiu, kupowaniu dóbr fizycznych a całkowicie zaniedbujemy naszą kobiecą duszę. A dusza pragnie czegoś innego niż nasze fizyczne ciało.  Jak zatem nakarmić kobiecą duszę?

Poprzez życie autentyczne, prawdziwe. Poprzez eksplorowanie swojego wnętrza, swoich potrzeb, pragnień, i także robienie tych rzeczy które nie maja na celu coś osiągnąć tylko po prostu dlatego że je lubimy.

Może to być taniec, muzyka, szydełkowanie, pływanie, malowanie intuicyjne- wszystko co pozwala nam być obecne w tu i teraz i ze sobą. Dusza lubi żyć w prawdzie i się rozwijać, znaczy to ze czasem czujemy że cos już nie jest dla nas właściwe ( związek, praca, relacja) a i tak ze strachu w tym siedzimy, cierpi przy tym nasza dusza bo ona chce iść dalej, do przodu, rozwijać się. Gdy jej tego nie damy, będziemy czuć wewnętrzny niepokój, frustracje i nawet nie będziemy wiedziały dlaczego…a wystarczy z odwagą zadać sobie pytanie: co się boje odkryć? Czemu się boje spojrzeć w oczy? Myślę, że każda z nas głęboko w duszy to wie.

Tak wiec jeśli chcesz odkryć Moc Kobiecości i zacząć proces przebudzania…..zapraszam do poświecenia czasu i uwagi twojemu Wnętrzu. To tam zaczyna się najgłębsza transformacja.

Dusza chce czuć, dlatego pozwól sobie na Emocje. Emocjonalność to centrum kobiecej percepcji świata, jeśli sobie jej odmawiamy, zamrażamy się, i wchodząc w męską energię, robimy się ‘’twarde’’, zimne i zgorzkniale.

Ciało

Ciało jest kobiecym centrum Mocy, miejscem w którym można się ugruntować, wycentrować.

Często nie jesteśmy w ogóle połączone z naszym ciałem, nie poświęcamy mu uwagi oprócz wklepywania anty- cellulitowych balsamów. Nie dajemy mu uwagi i wdzięczności, ale za to dużo wymagamy. A chodzi o to by zacząć żyć w ciele bardziej świadomie, być wdzięczną że tak cudownie pracuje, rozpoznawać jak się czuję, czego potrzebuje. Ciało często daje nam znać  czy cos jest dla nas dobrego czy nie, ale my nawet nie dajemy temu uwagi.

Kobieca Moc płynie z jej przebudzonego i ugruntowanego ciała. Ugruntowanie oznacza bycie blisko gruntu, stąpanie świadomie po Ziemi, czując połączenie z nią. Energia Ziemi cały czas nas wspiera i zasila nasza pierwsza czakre ( od której wszystko się zaczyna).

Praktykując świadome połączenie z ciałem, nagle bardziej świadomie odbieramy naszą cykliczność, naszą menstruację, która się pięknym przykładem na to żeby czasem odpuszczać, i poddawać się temu co jest. Często podczas mojej pracy z kobietami, odkrywam jak wiele z nas nie lubi okresu, brzydzi się swojej krwi menstrualnej. A jest to część nas, część naszej możliwości przekazywania życia dalej. To jest cudowny dar, nie cos, co powinno być nienawidzone.

Daj sobie lepszy kontakt z ciałem poprzez świadomy sport ( nie wyczynowy- który każe ci ‘’wyciskać ze swojego ciała), joga, pilates, joga intuicyjna, taniec intuicyjny, nawet prostu spacer z uważnością są świetnym początkiem do tego, by zacząć budować świadomą relacje z własnym ciałem.

Pamiętaj tez, że ciało przechowuje nasze emocje, często ze zamrożone, te których nie chciałyśmy czuć.  Często zaczynając świadomą prace z ciałem odkrywamy masę pogrzebanych emocji- może nas to przerazić ale ja zapraszam Was do otwarcia się na ten proces. Ponieważ gdy je przeżyjecie, uwolnicie z Waszego ciała i umysłu, przyjedzie lekkość, i wewnętrzna wolność. A to jest uczucie bezcenne!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *